ALAN ADI KAYIT (DOMAIN)

Alan Adı (Domain) web sitenizin internet üzerindeki adı ve adresidir. Bu adres olmadan internet üzerinden web sitenize ulaşılamaz. Firmamız com, net, org, com.tr, info, name, biz ve daha birçok uzantıya sahip alan adlarının tescilini adınıza yapmaktadır.

Alan adı kayıtlarınızı güvenilir firmalar üzerinden yapmanız, ileride sorun yaşamamanız açısından çok önemlidir. Özellikle, tescil işlemleri ODTÜ tarafından yapılan "com.tr", "org.tr" uzantılı alan adları hariç ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) organizasyonunun yetki verdiği firmaların üzerinden yapılan kayıt işlemlerinde alan adının yönetimi ve sorumluluğu tescil işlemini yapan firmanın yetkili paneli üzerinden yürütülmektedir. Güvenmediğiniz birileri tarafından yapılmış bir alan adı kaydı, ileride sizin bu alan adına ulaşamama ve bazende üzerinde hak dahi iddaa edememenize neden olmaktadır. Bu nedenlerden dolayı bu işlemleri yapanın fatura karşılığı bu hizmeti veren bir vergi mükellefi firma olmasına özellikle dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde yıllarca üzerinde çalıştığınız markanıza ait siteyi birden kaybedebilirsiniz. 

Güvenilir ellerde bu alan adı kayıt işlemlerini gerçekleştirmek için firmamızla irtibata geçebilirsiniz. Ayrıca kayıt işlemini firmamız tarafından yaptırdığımız takdirde "alan adı gizliliği" ve "alan adı transfer kilidi" gibi
hizmetlerden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. 

Ayrıntılı bilgi için www.jovahost.com sayfamızı ziyaret edebilirsiniz

Hakkımızda

JOVA, 2009 senesinde kurumsal müşterilere bilişim sektöründe kaliteli ve güvenilir hizmetler sunmak amacıyla kurulmuştur. Günümüze kadar çeşitli firmalara gerek operasyonel gerekse danışmanlık yaparak birçok projeye imza atmıştır. 

Teknoloji Haberleri

Jova Blog Yazıları

23 Mart 2019
18 Eylül 2016
16 Eylül 2016

İletişim

Erenköy Mh. Hacı Hakkı bey sk. No: 7/5
Erenköy / Kadıköy / İstanbul
Tel : +90 212 555 71 22 
Faks : +90 212 555 71 92
E-Mail : info@jova.com.tr

All Rights Reserved. © 2015 Jova Bilişim Gıda San. ve Tic.Ltd.Şti.